Często zadawane pytania

Jak rozpocząć współpracę?

Proszę się zarejestrować tutaj, a następnie przesłać dokumenty rejestracyjne działalaności gosopdarczej na adres email bok@bagexpress.pl.

Przygotujemy umowę i odeślemy wraz z dalszymi instrukcjami.

Czy są jakieś opłaty, dopłaty ?

Poza opłatą abonamentową i usługami świadczonymi dla naszych partnerów nie ma dodatkowych, ukrytych kosztów.
 

Jaki rabat dostanę, o co chodzi z tymi pakietami ?

Cena towaru zależy od posiadanego pakietu. Po podpisaniu umowy otrzymujesz pakiet hurtowy GOLD i rabat do -25% od sugerowanych cen detalicznych. Aby uzyskać wyższy pakiet należy zrealizować zamówienia na kwotę większą niż próg pakietu, np.: 8000zł dla pakietu DIAMONT (dodatkowe 5% rabatu), w okresie ostatnich 30 dni. System zlicza zamówienia opłacone i zrealizowane codziennie o 7 rano. Twoja aktualna suma zamówień wyświetla się w prawym górnym rogu, po zalogowaniu. Można oczywiście wykonać zakupy jednorazowe na większą kwotę.
 
Każdy nowo uzyskany pakiet jest ważny przez kolejne 12 miesięcy, bez względu na wielkość zamówień. Po tym okresie nasz system wyliczy Twój nowy pakiet na podstawie sumy zamówień w ostatnich 30 dniach. Oczywiście w międzyczasie możesz uzyskać wyższy pakiet.
 

Jakie jest minimalne zamówienie ?

Nie mamy minimalnego zamówienia, możesz zamawiać po 1 sztuce.

Po jakich cenach mam sprzedawać ? Jak jest moja marża / narzut ?

Każdy produkt ma swoją sugerowaną cenę detaliczną. Jednak Ty możesz sprzedawać po dowolnie określonej przez siebie cenie.
 

Czy mogę robić promocje / wyprzedaże ?

Tak, ale prosimy o poinformowanie nas najlepiej emailowo na bok@bagexpress.pl.

Czy przyjmujecie zwroty i reklamacje ? Czy klient może odesłać do was ?

Tak, tak, tak.

Przyjmujemy zwroty detaliczne od Twoich Klinentów do 14 dni od Twojej sprzedaży. Zgłoszenie reklmacyjne proszę przesłać na adres zwroty@nidea.pl.

Realizujemy reklamacje z tyutułu gwarancji i rękojmi. Zgłoszenie reklmacyjne proszę przesłać na adres reklamacje@nidea.pl.

Twój Klient może odesłać paczkę na nasz adres.

Limit kupiecki, odroczone płatności, towar w komis ?

Nie, nie, nie.

Każda paczka, która opuszcza nasze biuro musi być przedpłacona. Do każdego zamówienia możesz uploadować potwierdzenie przelewu PDF, żeby przyśpieszyć reazalizację zamówienia.

Jak wygląda proces integracji sklepów? Czy potrzebny jest do tego jakiś specjalny program ?

W niektórych platformach sklepowych, nasza integracja jest już gotowa, np.: Redcart, Sky-Shop. Tutaj wystarczy, po podpisaniu z nami umowy, zgłosić się do biura obsługi danego sklepu i poprosić o włączenie integracji.

Dla sklepów opartych na Presta, Shoper, ClickShop, Sote, OSC GOLD, OPEN CART pliki wymiany danych znajdziesz w zakładce "Moje Konto"->Pliki wymiany danych. Taki plik należy pobrać na dysk min 1raz/dobę i uplodować w panelu swojego sklepu. Pierwszy import jest zazwyczaj najdłuższy.

Dla autorskich sklepów internetowych zalecamy skorzystanie z plików ogólnych CSV/XML, czytaj więcej tutaj

Możesz również skorzystać z programów do integracji, np.: A2C firmy E-mo, link potrzebny do tego programu również znajdziesz w zakładce "Moje Konto"->Pliki wymiany danych

Przygotowujemy pliki integracyjne i udostępniamy je tylko i wyłącznie po naszej stronie. Nie ingerujemy w Państwa sklep.

Dodawanie produktów "ręczne" jest możliwe, ale jeszcze nikomu nie udało się tego dokończyć, więc sugerujemy tego nie robić. Każdy sklep można zintegrować.

Nie udostępniamy FTP, nie wysłamy zdjęć emailem. W żadnej sytuacji.

Jak często aktualizujecie stany magazynowe?

To proces ciągły, każde zamówienie w przeciągu 10 min trafia do rezerwacji i automatycznie aktualizuje stany na bagexpress.pl oraz w plikach integracyjnych.

Pliki integracyjne są generowane dynamicznie, to oznacza że stan magazynowy w Twoim pliku jest zawsze aktualny gdy go pobierasz.

Żeby zadbać o aktualne stany w Twoim sklepie sugerujemy często pobierać plik od nas i aktulizować ofertę w panelu swojego sklepu - minimum 1 raz dziennie.

Jak mam złożyć zamównienie?

W celu składania zamówień potrzebna jest rejestracja na stronie bagexpress.pl, gdzie zbieramy zamówienia. Istnieje także możliwość skorzystania z naszego API do automatycznego przesyłania zamówień, więcej informacji na ten temat możecie Państwo znaleźć tutaj: http://bagexpress.pl/api/docs.

Do każdego zamówienia można również dołączyć (uploadować pliki):

  • rachunek/fakturę dla klienta
  • list przewozowy dla kuriera/paczkomatu
  • potwierdzenie płatności PDF(aby przyspieszyć realizację zamówień)

 

Czy moge sprzedawać na allegro lub na ebay ?

Tak, możesz wystawiać nasze produkty na allegro czy innych portalach. Po udanej sprzedaży składasz zamówienie na bagexpress.pl i my wysyłamy do Twojego Klienta.

Czy mogę wysłać za pobraniem ? Jak się rozliczać z US ? Jak wystawiacie faktury ?

Przesyłkę możesz wysłać bezpośrednio do swojego Klienta używając naszych kanałów wysyłek (poczta, paczkomat, kurier, odbiór osobisty - zgodnie z cennikiem) lub własnych. Wysyłając naszymi kanałami nie ma możliwości aby wysłać za pobraniem. Jest to możliwe tylko w opcji z własnym transportem - tworzysz etykietę (u kuriera, paczkomatu, poczty), wysyłasz ją do nas, my drukujemy, pakujemy, a kurier odbiera z naszej siedziby. Każda paczka, która opuszcza nasz magazyn musi być przedpłacona.

Wystawiamy fakturę zbiorczą, pod koniec miesiąca. Na życzenie możemy wystawić fakturę do każdego zamówienia oddzielnie.

Z US rozliczasz się standardowo - od nas masz faktury zakupu towaru, dla Klientów wystawiasz swoje dokumenty handlowe.

Jak mam dosłać paragon swojemu klientowi ?

Możesz dosłać pocztą, w oddzielnej paczce.

Możesz dosłać skan paragonu.

Do każdego zamówienia możesz uploadować rachunek dla klienta, podziękowanie za zakupy - wszystko co można wydrukować - my to drukujuemy i dołączamy do paczki.

 

Hurtownia torebek bagExpress © 2020. All rights reserved. | Wsparcie Techniczne: Agencja Covertio

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Tytuł projektu: Stworzenie i wdrożenie systemu B2B usprawniającego współpracę Nidea sp. z o.o. z partnerami w zakresie zamówień, obsługi należności i wymiany dokumentów.